joomla

013 липня 2022 року, у третю неділю після П‘ятидесятниці, прочани Рівненської єпархії, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, за сприяння архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, з паломництвом перебували у Константинополі. Прощу до Древнього града було організовано паломницькою службою Метеора.

 

Найперше Українські паломники взяли участь в Божественній літургії у Свято-Георгіївському Патріаршому соборі, яке очолив Вселенський Патріарх Варфоломій.

 

Його Всесвятості співслужив єпископат Константинопольського патріархату.

 

За літургією була звершена хіротонія єпископа Ксантопольського.

 

Велика кількість Українських прочан приступили до Таїнства Причастя, яке отримали з рук нововисвяченого єпископа.

 

Після відправи Його Всесвятість, Вселенський Патріарх Варфоломій поспілкувався з паломниками, поблагословив їх та вручив кожному натільний хрестик.

 

Також паломники цього дня помолились і в інших святинях Константинополя. Молитва за Україну, владу та відважних Українських воїнів лунала у церкві святого Стефана, у Влахерському храмі та монастирі на честь ікони Божої Матері Живоносне Джерело. 

 

На завершення паломницького дня прочани відвідали символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Константинополя - Свято-Софійський собор.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії