joomla

Dity3Пора безтурботності, відпочинку, розваг, мандрівок та нових вражень – це літо. Його з нетерпінням чекають усі діти, адже це ще й час канікул, час нових знайомств у літніх таборах.

Звичайно, що проводити дитячі табори через загрозу воєнного стану досить складно, так як постійна небезпека обстрілів, звуки сирен та психологічна напруга ніде не зникають. Та завжди є вихід. 

Цьогоріч, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, з 22 червня по 02 липня  православний дитячо-юнацький табір «Духовна перлина - 2022» проходив на території сонячної Болгарії, а його основний склад наповнили вихованці Недільної школи Свято-Покровського кафедрального собору.

Українських таборян приймав болгарський комплекс, який розміщений на базі спортивного табору «Чавдар», що знаходиться на першій лінії від моря з широким піщаним пляжем. Понад 100 діточок з Західної України мали змогу оздоровитися та цікаво провести час в оточенні нових друзів, серед яких були представники: Волині, Рівненщини, Тернопілля, Буковини, Львівщини, Франківщини та Закарпаття. 

Програма табору була досить насиченою та вирізнялася злагодженою роботою вихователів, аніматорів, рятувальників та спортивних тренерів, адже день у таборі тривав з 08:00 до 23:00 і включав у себе:

- ранкову руханку; 

- 4-х разове харчування;

-  відпочинок на узбережжі Чорного моря;

 - купання в басейні;

-  спортивні та настільні ігри;

-  змагання та естафети;

-  різноманітні квести; 

 - вечірні заходи, тощо. 

Також таборяни щоранку, після ранкової руханки, виконували гімн України, а о 09:00 долучалися до Всеукраїнської хвилини мовчання.  

14 учасників «Духовної перлини», які входили до загальної кількості таборян,  збиралися щодня на ранкові та вечірні молитви, пізнавальні духовні бесіди, а також відвідали та помолилися в храмі св.Іоанна Предтечі, який знаходиться в м.Обзор.

Особливо діткам запам’яталися і такі таборові заходи, як: флешмоб до Дня Конституції України, фотоквест та музично-танцювальний мюзикл.

Нові друзі та незабутні враження, море, сонце та теплий прийом болгар назавжди залишаться в пам’яті всіх учасників табору. А ще запам’ятається дружелюбна підтримка нашого народу кожним європейцем, який зустрічався нам на шляху та їх щирі побажання перемоги та миру нашій країні.

                                 Мирослава ХОМІЦЬКА, 

голова Єпархіального відділу функціонування 

парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді