joomla

02Біля приміщення ГУ Національної поліції в Рівненській області урочисто відкрили пам‘ятний знак. Він створений та встановлений з ініціативи начальника ГУНП в Рівненській області Олексія Камишанського.

Пам’ятник висотою понад 3,5 метри. Над його створенням працював заслужений художник України, голова Рівненської спілки художників - скульптор Петро Подолець.

Чин освячення пам’ятного знака звершив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. У спільній молитві учасники заходу згадали загиблих за волю, свободу і незалежність України.

Як зазначив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг, цей пам’ятник - нагадування про злочини, які вчиняв тоталітарний режим, що знищував український народ, нашу культуру та віру.

Саме у будівлі, де зараз розташована поліція, у 1940-50-х роках віддавалися злочинні накази про ув’язнення, виселення, убивства, відчуження майна десятків і сотень тисяч мешканців Рівненщини. Тож іще торік було прийнято рішення про облаштування та спорудження пам’ятника у Рівному, на розі вулиць Героїв поліції та Миколи Хвильового.

«Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих наших громадян, які не зламалися та відстояли свою ідею, свою національну ідентичність, завдяки якій ми існуємо зараз», - сказав Олексій Камишанський.

За інформацією https://www.rv.gov.ua