joomla

ІларіонВсечесні отці, дорогі брати і сестри!

Щиросердечно вітаю Вас з Днем української писемності та мови, святом, яке має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю.

Шлях розвитку нашої рідної мови був нелегким, але український народ зміг її зберегти, аби сьогодні ми відчували її красу та мелодійність.

І в цей важкий для нашої країни час, нам потрібно пам’ятати, що мова – це не лише засіб спілкування, а й потужна зброя у боротьбі із ворогом. Господь сподобив нас великого дару – молитися у наших храмах рідною, українською мовою. І хоч ми прагнемо вивчати й інші мови, бо в сучасному світі неможливо без цього обійтися, ми не повинні занедбувати свою рідну, українську – ми повинні плекати її як єдину державну. 

Тому, утверджуючи нашу рідну мову та писемність, возвеличуймо Україну та українців. Шануймо українське, борімось за українське і твердо захищаємо наші українські цінності!

Зі святом вас, дорогі брати і сестри! Зі святом нашої мови, душі народу! Нехай вона живе, розвивається, утверджується і приносить кожному добрі й корисні плоди.

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький