joomla

MVV 478112 лютого 2023 року, у неділю про блудного сина, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне.

За богослужінням владиці співслужили клірики кафедрального храму.

Архієрейська відправа транслювалась в прямому ефірі телеканалу РІВНЕ 1.

Під час літургії лунали особливі молитовні прохання за воїнів які захищають Україну, за владу і народ, та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.

Окрім того, архіпастир возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

Після літургії та молебню старший священник Свято-Покрвського кафедрального собору протоієрей Роман Довбета, від імені духовенства та вірян, привітав владику Іларіона з возведенням його у сан митрополита. Також зі словами вітань на адресу архієрея звернулися вихованці Недільної школи та парафіяни.

***

У притчі про блудного сина, яка цього дня читається за літургією, розкривається важливий переломний момент у житті людини: усвідомлення, віднайдення істини грішною людиною і її бажання повернутися, виправити ситуацію. Опам’ятавшись – ніби прокинувшись, виринувши із забуття, блудний син згадав про Батьківське добро, усвідомлено прийняв рішення підвестися з обставин, у яких опинився, піти до Батька і вибачитися! При цьому розуміючи, що вже недостойний зватися сином, але просити прийняти назад «хоч наймитом».

 

Шлях повернення блудного сина – це шлях, який кожен мусить пройти, одужуючи від духовної хвороби, від заблудження, помилок. Блудний син – це символ кожної грішної людини, а його Батько – символ невичерпної Божої любові до людини, Який завжди здаля виглядає і чекає на Своїх дітей, а як побачить – радо нас зустрічає, обіймає, цілує.

 

Тож, прийдемо і принесемо плоди покаяння перед Господом, що створив нас, Суддею праведним, але готовим помилувати нас заради сліз наших зворушливих. Скоро полишимо далекий гріховний край і прокладемо слізний важкий шлях випробувань до Небесних осель.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії

фото Василь Мосійчук