joomla

MVV 491915 лютого Православна Церква відзначила одне з дванадесятих свят - Стрітення Господнє. Цього дня митрополит Рівненський і Острозький Іларіон очолив урочисту Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне. 

Владиці співслужили клірики кафедрального храму та прибуле духовенство.

Під час літургії лунали особливі молитовні прохання за воїнів які захищають Україну, за владу і народ.

Окрім того архіпастир возніс молитву про звільнення України від нашестя чужинців.

По завершенні літургії архієрей прочитав молитви на освячення свічок, які у цей святочний день віряни принесли до храму.

Опісля благочинний кафедрального собору протоієрей Сергій Лучанін, від імені духовенства та вірян, привітав владику Іларіона з возведенням у сан митрополита. 

Також зі словами вітань на адресу архієрея звернулися вихованці Недільної школи та парафіяни.

*****

На сороковий день після свята Різдва Христового, 15 лютого, ми з великою вдячністю в молитві пригадуємо перші відвідини храму Спасителем нашим Ісусом Христом. За Мойсеєвим законом, саме на 40-й день після народження, Діва Марія і Йосиф принесли Христа до Єрусалимського храму. Слово «стрітення» означає «зустріч»,  це і розкриває нам суть свята – зустріч зі Спасителем нашим Ісусом Христом. 

Про цю подію розповідається у Євангелії від Луки, тому на святковому Богослужінні читається цей уривок євангельського тексту. Того дня у храмі був святий праведний Симеон, що від Духа Святого отримав пророцтво відійти йому, коли зустріне Спасителя. Взявши Господа на руки, Симеон побачив у Христі Сина Божого, Який був посланий задля спасіння людства. Радість, благословіння та світло Господнє зігріло душу Симеона: він зрозумів, що пророцтво збулося, і нарешті він пізнав спокій. А сказані в той момент слова Симеоном стали молитвою «Пісня Симеона». Свідком цієї радісної події також була Анна-пророчиця, яка побачивши Ісуса, славила Господа та розповідала про Нього людям, які очікували Спасителя.

Тому, цього дня, зустрічаючи свято Стрітення Господа і Спасителя нашого, ми у молитві взиваємо до Нього, дякуючи за жертовність, милосердя, любов, терпіння та наше спасіння. Нехай кожен відкриє своє серце Спасителю, молитовно подякує Йому. 

Бажаємо, щоби душу кожного з вас осяяла Його благодать, що дарує спокій і радість. А кожна свічка, яку ви принесете з храму, буде для вас не якимось оберегом, а символом світла у вашій душі, яке ви засвітили завдяки щирій вірі. Бо це світло, що зігріває любов’ю, і є Спаситель наш Ісус Христос, Якому ви відкрили своє серце й душу: «І нехай па­нує в серцях ваших мир Божий, до якого ви й покликані в одному тілі, і будьте вдячні. Слово Христове нехай осе­­ляється у вас щедро» (Кол. 3: 15 – 16).

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії

фото Василь Мосійчук