- Деталі
- Опубліковано: Субота, 21 лютого 2026, 15:37
- Перегляди: 175
20 лютого 2026 року стало історичним днем для міста Дубно та всієї Рівненщини. У Дубенському Свято-Іллінському соборі вперше відбулося загальноцерковне вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Дубенська (Іллінська)».
Ця подія стала можливою відповідно до рішення Священного Синоду від 2 лютого 2026 року, яким день пам’яті цієї духовної святині визначено 20 лютого та внесено до церковного календаря.
Урочисте богослужіння зібрало численних вірян, які прийшли до собору, аби спільно піднести молитви до Пресвятої Владичиці. На запрошення настоятеля протоієрея Ігора Когута священнослужителі Рівненської та Тернопільської єпархій звершили Акафіст до Пресвятої Богородиці Дубенської, просячи Її небесного заступництва для рідного краю та всієї України.
Молитва цього дня звучала особливо щиро – за воїнів, які боронять державу, за родини Захисників і Захисниць, за поранених і полонених, за утвердження справедливого миру. У часі війни такі духовні події стають знаками надії, єдності та незламності народу.
Нехай Пресвята Богородиця Дубенська об’єднує всіх вірян у молитві за Україну, допомагає нашим Захисникам здолати ворога та укріплює серця у випробуваннях.
Пресвята Владичице, збережи та заступи Рівненщину та всю Україну!
http://rivne-cerkva.rv.ua/news/6179-v-dubno-vpershe-zversheno-zahalnotserkovne-vshanuvannia-ikony-presviatoi-bohorodytsi-dubenska-illinska.html#sigProGalleria511d9a8e26
Пресслужба Рівненської єпархії


