joomla

22 травня 2013 року, у день перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Бар, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет із архіпастирським візитом відвідав парафію на честь Різдва Христового м. Києва, де звершив Божественну літургію.

Перед літургією була звершена панахида за упокоєння душі приснопам'ятного раба Божого Тараса Шевченка. Під час поминальних заходів, з нагоди 152-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, у храмі також молилися Арсеній Яценюк, голова фракції Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» у Верховній Раді України; народні депутати та громадські діячі.

Його Святості співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, голова Управління зовнішніх церковних зв'язків; архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, голова Синодального управління у справах духовної освіти, ректор КПБА; протоієрей Микола Салабай, настоятель храму, заступник голови УЗЦЗ; архімандрит Митрофан (Бутинський), намісник Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких могилах; архімандрит Кіріон (Інасарідзе), заступник голови УЗЦЗ; протоієрей Петро Ладвинтович, настоятель Петро-Павлівського храму на Берківцях; протоієрей Михаїл Лесюк, секретар Переяслав-Хмельницької єпархії; протоієрей Василь Чупровський, благочинний Києво-Святошинського благочиння та духовенство храму.

За богослужінням Патріарх Філарет виголосив проповідь про віру і подвиги святителя Миколая чудотворця.

Після Божественної літургії настоятель храму протоієрей Микола Салабай подякував Патріарху Філарету за візит і молитву та подарував букет квітів.

Завершилося богослужіння молебнем до святителя і чудотворця Миколая.

за інформацією cerkva.info