joomla

 


Господь дарував Українській Православній Церкві ще одного святого подвижника нашої землі. Це преподобний Меркурій, ігумен Бригинський, нелегкий життєвий шлях якого проходив у роки панування безбожницької комуністичної влади. Ретельно вивчивши житіє і подвиги цього святого, Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату вирішив причислити священноігумена Меркурія Бригинського до лику святих.
7 грудня в день пам’яті святої великомучениці Єкатерини, великомученика Меркурія, мученика Меркурія Смоленського, преподобного Меркурія, посника Києво-Печерського у стародавньому місті Чернігові відбулися торжества з нагоди престольного свята кафедрального храму та прославлення в лику святих преподобного Меркурія, ігумена Бригинського. Святкову Літургію і чин канонізації очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та архієреї Київського Патріархату: архієпископи Білоцерківський Олександр, Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Луцький і Волинський Михаїл, Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископи Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, Васильківський Феодосій, Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Бучацький Нестор, Богуславський Євстратій, Конотопський Афанасій. Також на свято окрім духовенства і вірних з Чернігівщини прибули численні священики й віруючі з інших єпархій.

Ця подія є дійсно історичною в утвердженні Української Православної Церкви Київського Патріархату і служить великою утіхою, духовною радістю та підтримкою для вірних Помісної Церкви. Слід зазначити, що цього разу вперше відбулася канонізація святого разом з його нетлінними мощами. Господь дарував православним християнам велику Свою милість, явивши преподобного Меркурія для світу, бо ще при житті святий за своє чеснотне житіє отримав дар чудотворення. Всі ті що приходили до нього, благаючи святих молитов праведника, як при житті так і після упокоєння, отримували зцілення. Як розповідають свідки чудес завдяки молитовному заступництву святого Меркурія, преподобний має благодатну силу від Бога особливо зціляти хвороби ніг. Саме тому цього дня багато православних християн прибули до собору вмц. Катерини щоб прикластися до його святих і цілющих мощей та отримати благословення Святійшого Патріарха Філарета.

ВІДЕОРЕПОРТАЖІ ЧИНУ КАНОНІЗАЦІЇ ТА СВЯТКОВОГО БОГОСЛУЖІННЯ

{youtubejw width="640" height="480"}L34kNNDTKu0{/youtubejw}

{youtubejw width="480" height="360"}VGwHuw9s_EY{/youtubejw}

ДОВІДКА

Майбутній ігумен Меркурій народився у 1870 році і одержав при хрещенні ім’я Максим. Батьки преподобного походили із благочестивих селян та проживали у с. Щаснівка Бобровицького району Чернігівської області. Відомо, що батька святого звали Матвієм, ім’я ж матері не збереглось. В с. Щаснівка у праці, навчанні та молитві пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього святого. Він не мислив себе без Бога і з ранніх літ мріяв про монашество.

У зрілому віці, усвідомивши сенс людського буття, пізнавши Бога та полюбивши красу Церкви, преподобний направився до Києво-Печерської Лаври, де молився та виконував покладені на нього послухи. За велику ревність до молитви, доброту, любов, працелюбство Максима зарахували до братії Києво-Печерської Лаври та постригли в ченці з іменем Меркурій, на честь преподобного Меркурія, посника Печерського, в Дальніх печерах. Незабаром монаха Меркурія було рукоположено в сан ієродиякона, а пізніше він прийняв сан ієромонаха.

Після жовтневого перевороту 1917 р. для Церкви, монастирів та монахів почались важкі часи. У 1926 році Києво-Печерську Лавру нова влада перетворила у «Всеукраїнське музейне містечко». До 1930 року монастир було повністю ліквідовано. Ієромонах Меркурій став вигнанцем з улюбленої обителі, багато перетерпівши скорбот від гоніння безбожників на Православну Церкву та вірних її чад.

Наприкінці 1942 року отця Меркурія було направлено на парафію у с. Бригинці, сусіднє з рідною Щаснівкою.

У 1946 р. його стараннями було збудовано парафіяльний Свято-Троїцький храм. Упокоївся ігумен Меркурій 7 листопада 1956 р. та похований на місцевому кладовищі.

Ще за часів його служіння парафіяльним св
ящеником ігумен Меркурій користувався великою пошаною серед віруючого народу, до нього приїжджали хворі з проханням помолитися про зцілення, яке і отримували за своєю вірою. Після упокоєння ігумена Меркурія віруючі продовжили шанувати його, приходячи до могили. Вже у наш час документально зафіксовано щонайменше п’ять випадків чудесного зцілення від хвороб, переважно ніг, які сталися після молитов на могилі ігумена Меркурія.

21 жовтня 2011 року Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату благословив причислити ігумена Меркурія Бригинського до лику святих для місцевого шанування.

 

Прес-служба Рівненської єпархії

за матеріалами: http://cerkva.in.ua ; http://pik.cn.ua та http://siver.com.ua


Преподобний отче Меркурію моли Бога за нас!