joomla

 

 

4 лютого 2012 р. після урочистої Академії в Національній опері України святкові заходи продовжилися богослужінням у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва. Недільне Всенічне бдіння очолив Предстоятель, Святійший Патріарх Філарет, якому співслужив єпископат та представники духовенства.

5 лютого 2012 р., в неділю, у Володимирському соборі Святійший Владика у співслужінні сорока архієреїв звершив Божественну літургію, після якої було відправлено подячний молебень.

Від Рівненської єпархії у святкових богослужіннях та урочистому прийнятті брав участь Високопреосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький.

Потім від імені Священного Синоду Київського Патріархату і всіх присутніх на богослужінні до Предстоятеля зі словами вітання звернувся архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА.

На знак поваги та спільної молитви владика Епіфаній підніс Патріарху корзину квітів і просфору.

Зі словом-відповіддю до присутніх звернувся Святійший Патріарх Філарет.

Урочисте богослужіння завершилося уставним многоліттям, яке піднесено співав весь собор.

У Синодальній залі Київської Патріархії Святійшого Патріарха Філарета від імені Предстоятеля Чорногорської Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Михаїла  привітав керівник Департаменту зовнішніх церковних відносин архієпископ Которський Симеон. Владика вручив Патріарху Філарету орден Святого Хреста, як знак поваги Чорногорської Церкви до Церкви Української та особисто до її Предстоятеля.

Ввечері від імені Київського Патріарха відбулося урочисте прийняття, на якому були присутні єпископат, духовенство, держані та громадські діячі, народні депутати України, представники наукової й творчої інтелігенції, дипломатичного корпусу.

Від імені всіх присутніх до Святійшого Патріарха Філарета зі словами вітання звернувся секретар Священного Синоду, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Потім з промовою виступив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Далі відбулося невимушене спілкування, яке своїм співом прикрасив хоровий колектив «Орфей». Численні гості мали можливість особисто привітати Патріарха з подвійним ювілеєм та висловити йому свої найщиріші побажання.

Прес-служба Рівнеської єпархії

за матеріалам: http://cerkva.info/