joomla

Послання владики

Всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Христос народився! Славімо Його!

З волі Божої ми знову сподобилися зустріти цей урочистий день, коли Небо і земля разом прославляють народженого в убогому Вифлеємському вертепі Богомладенця Христа.

Сьогодні світ, який після гріхопадіння Адама і Єви був оповитий смутком і темрявою, який втратив через гріх синівський зв’язок з Богом — торжествує, тому що Син Божий Своїм народженням знову відновлює людському роду шлях до примирення людини з Богом, шлях до всиновлення і обоження.

Друга Особа Пресвятої Тройці — Син Божий — стає Сином Людським, щоб зробити нас синами Божими, щоб ми могли безбоязно, неосудно призивати Небесного Бога як Отця. Син Божий сходить з небес, щоб, прийнявши наше єство, з'єднати нас із Самим Собою та піднести нас до небес. Він прийшов, щоб «зруйнувати діла диявола» (1 Ін. 3,8), розсіяти морок зла, неправди і недосконалості цього світу, спотвореного людським гріхом, і зцілити занепале людство.

Христос прийшов на грішну землю для того, щоб Своєю Євангельською наукою перемінити наш земний погляд до земного і тимчасового та піднести його до вічного, тому й апостол Павло в першу чергу нагадує нам думати не про земне, а про небесне, «бо життя наше на небесах» (Флп. 3, 20).

Разом з тим, Син Божий Своїм пришестям у світ явив таємницю Триіпостасного Божества й утішну істину, що всі люди за єдністю походження є між собою братами і сестрами, членами одного благодатного Тіла — Церкви Христової. І тому, величаючи і прославляючи Новонародженого Богомладенця Христа, ми повинні не забувати творити справи милосердя для ближніх. Пам'ятати про вбогого чи нещасного, нагодувати голодного, зігріти милосердям стражденного — щоб кожен відчував нашу справжню християнську любов. Тільки так діючи, ми справді знайдемо Христа, і ще тут, на землі, у своїх серцях почнемо відтворювати той рай, який для всіх нас відновлений народженням Месії.

Улюблена моя паство! У дні Різдвяної радості, в день, коли в єдиному торжестві Небо і земля славлять Народженого Спасителя, і ми постараймося принести Богомладенцю Христу скромні наші дари. Багатий – хай буде помірним і уникає розкоші та надмірностей, пам'ятаючи, якою убогою була подія Різдва Царя Небесного. Бідний – хай також не сумує, а ревно послужить Христові, і його поклоніння прийме Господь, як прийняв бідних пастирів. Хто розумний – хай схилиться до ясел Спасителя світу, як це зробили східні мудреці, і отримає благословення! Хто молодий і здоровий – хай і той поспішає до Новонародженого і послужить Богові своєю силою. А хто слабкий і немічний, хворий чи старий – хай знає, що і його чекає Господь. Адже не золото чи коштовності, не слава чи честь потрібні Богові – Йому потрібне наше чисте серце.

У ці радісні дні сердечно вітаю зі святом Різдва Христового та Новим 2014 роком Боголюбивих пастирів, чесне чернецтво та всіх вірних Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Вітаю також владу, силові структури, органи місцевого самоврядування.

Нехай цей рік стане роком миру, добра, злагоди та любові для нашої України, для суспільства, родини та кожної душі, яка любить Бога. Сам «Бог миру» (1 Сол. 5, 23), Який лежить нині у яслах, нехай осяє все наше життя, кожну християнську душу світлом Свого Божества, і наповнить Своїм миром, радістю та любов’ю!
Нехай Всемилостивий Господь у Новому Році благозволить сповнення всіх сподівань благочестивого українського народу, лиш тримаймось заклику Апостола народів: «будьте однодумні, мирні, – і Бог любові й миру буде з вами!» (2 Кор. 13, 11).

Бажаю Вам міцного здоров’я, добробуту, мирного довголіття, терпіння, мудрості й духовної радості, яка одухотворить Вас на подвиги віри й правди, заради вічної радості в Господі тут на землі і в Царстві Небесному.

Христос народився! Славімо Його!

Іларіон, архієпископ
Рівненський і Острозький

Різдво Христове
2013/2014 р.
м. Рівне