joomla

Як повідомлялося раніше в день вшанування пам'яті святої рівноапостольної Марії Магдалини у Видубицькому Свято-Михайлівському чоловічому монастирі перебувала ікона святої мироносиці, написана ченцями святої гори Афон з часточкою її мощей. Після перебування у монастирі ікона була передана на Дубенщину Рівненської єпархії для поклоніння прихожан місцевих парафій. Наслідуючи слова ап. Павла : “ Памятайте наставників ваших, які проповідували вам Слово Боже, і, дивлячись на кончину життя їхнього, наслідуйте віру їхню” (Євр. 13: 7) місцеві жителі з благоговінням та шаною зустріли цю святиню.

Прибула ікона в кафедральний Свято-Іллінський собор міста Дубно і знаходилася там упродовж десяти днів. Настоятель храму прот. Ігор Когут коментуючи цю подію, підкреслив, що прихожани з подвійною ревністю та любов'ю очікували ікону, оскільки минулого року з певних причин та труднощів не вдалось зустріти її, але це посприяло піднесеному молитовному настрою для кліру і пастви собору. Адже не кожна людина має змогу прикластися до мощей святої рівноапостольної Марія Магдалини, яка удостоїлась бачити воскреслого Господа першою серед усіх учеників і учениць Його, яка за повелінням Христовим пішла і сповістила апостолам про воскресіння їхнього Учителя. Частичка мощей взята з лівої руки святої, яка знаходиться в монастирі Симонопетра на Афоні і виточує ніжний благоуханний запах та постійно підтримує температуру людського тіла, вже являється великим чудом.

Для того щоб якомога більше людей приклалося до цієї святині, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона її передавали в інші храми Дубенщини. Ікона побувала у селах прилеглих до міста Дубна: Рачин, Судобичі, Птича, Білогородка, Мильча, Повча, а також і на Тернопільщині в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт. Старий Вишнівець. Сотні людей на колінах та сокрушеним серцем зустрічали ікону на своїх парафіях, кожен зі своєю потребою і проханням. Таким чином люди виказували пошану та віддавали себе під заступництво святої Марії Магдалини, яка бачила Ісуса Христа та служила Йому. В кожному храмі було відслужено акафіст св. Марії Магдалині і віруючі приклонялися перед образом святої та підносили до неї свої молитви. Вірним, які прийшли поклонитися святині роздавалися іконки та акафістники, що були роздруковані на кошти благодійників.

Проводжаючи ікону, всі у покорі сердець і схиливши голови просили заступництва і молитов святої Марії Магдалини перед Престолом Вседержителя за весь Український народ, щоб Господь Всесильний простив провини наші і припинив ворожнечу та кровопролиття на нашій землі, щоб припинилася неправда та запанував мир.

Нехай же за молитвами святої рівноапостольної Марії Магдалини у всіх тих людей які з благоговінням приходять до неї і шанують її святий образ виявляються найяскравіші риси ревності віри та палають серця найчистішою і найпіднесенішою, вдячною і відданою любов'ю до Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.