joomla

Святитель Григорій Богослов:
«Бог є найвищий Світло, неприступний, несказанний, не розумом осягається, не в слові промовляється, Той, що просвічує всяку розумну природу. Він є тим самим у духовному світі, чим є сонце в чуттєвому, що у міру осягнення пробуджує до Себе любов і за силою любові заново осягається; тільки Сам для Себе споглядаємий і збагненний, а на існуюче поза Ним виливається лише частково. Кажу це про Світло що споглядається в Отці і Сині і Святому Дусі, багатство Яких в єдиносущності і єдиному випромінюванні Світла ».

«Нічого не було раніше великого Отця, бо Він все має в Собі. І Його знає невіддільний від Отця, Отцем народжений безлітно Син, - великого Бога ... Слово, образ Первообраза, Єство, рівне Отцеві. Бо слова Отця - великий Син. А як з'явився Він від Отця - знає єдиний Отець і З'явився від Отця, тому що ніхто не був біля Божества ».

«Бог є Світло, і Світло найвище, так що всяке інше світло, скільки б не здавалося сяючим, є тільки слабкий Його промінь або відблиск, яки розсіюється».

Святитель Василій Великий:
«Який великий Бог? Яка міра Його? Який Він по суті? Подібні питання небезпечні для того, хто питає і складні для того, хто відповідає. Найкраще поводження з ними - мовчання ».

«Істинно невимовні й неописані блискавичні сяйва Божої краси: ні слово не може виразити, ні слух вмістити»

Святитель Григорій Нісський:
«Божество не є щось уявне в осанні. Навпаки, Божеству властиво бути всюди, у все проникати і нічим не обмежуватися ».

Преподобний Макарій Єгипетський:
«Бог є найвища краса, до Нього ти повинен зводити розум і помисли й не думати ні про що, окрім бажання побачити Його» .

Преподобний Симеон Новий Богослов:
«Бог є всяке благо і, оселяючись в душі, сповнює її всяким благом, наскільки це може вмістити людське єство».

«Споживи безсмертної солодкості, вдихни духовне миро і пізнай, що немає нікого іншого такого прекрасного, як Бог, або настільки приємного, солодкого, або настільки могутнього, премудрого, настільки славного, або Такого, Який міг би оживляти, робити нетлінним і безсмертним».

«Господь – світловидне Джерело безсмертного потоку. У цьому джерелі омиваються водою, що тече з Нього, очищаються душевно й тілесно від усякого осквернення, і починають сяяти, як світила і як промені сонця, всі ті, які люблять Його від усієї душі ».

Святитель Тихон Задонський:
«Бог є істотне, безпочаткове, нескінченне, незбагненне, вічне, незмінне, найвище Добро, від Якого, як від джерела, відбувається все добре, видиме й невидиме, на Небі і на землі ... Як вогонь завжди гарячий і завжди гріє, як світло завжди світле і світить, як мед завжди солодкий і потішає, так Бог завжди і невпинно благий і завжди благотворит. І як вогонь не може не тішити, так і Бог не може не благотворити. Тому що єство Його таке, щоб благотворити. Від Нього одного всяке добро, яке є, і може бути, від Нього відбуваються утіха, радість, веселість і блаженство. Без Нього істинного блаженства, утіхи, радості й веселощів бути не може .

переклад з російської

прот. Миколай Капітула