joomla

31 серпня 2014 року на сайті Рівненської єпархії УПЦ МП з’явилася відверто неправдива "Заява Рівненської єпархії з приводу агресії зі сторони прихильників Київського Патріархату". У зв’язку з тим прес-служба Рівненської єпархії УПЦ КП, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, повідомляє наступне:

З прикрістю маємо констатувати, що дана «Заява» в цілому витримана у стилі «найкращий захист – це напад», оскільки ні для кого не секрет, що останні події в нашій Державі «відкрили очі» багатьом людям. Не виключенням стали і села Рівненщини, у яких до 2014 року діяли громади Української Православної Церкви Московського Патріархату, котрим набридло миритись із шовіністичними ідеями «Русского мира» і «Триединой Руси», і які вирішили перейти в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Тому і не дивно, що події на Майдані, ситуація з Кримом, військова агресія «братньої» держави на сході України, відверта брехня духовенства Московського Патріархату, небажання останніх молитись за Україну та її воїнів, а ще резонансна проповідь архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія у місті Дубно, коли "канонічний владика" закликав мирян "не дивитись брехливі українські канали, а купувати супутникові тарілки та отримувати правдиву інформацію з російських ЗМІ", спровокувала обурення жителів області, що в свою чергу призвело до збору підписів про вихід парафій із юрисдикцій УПЦ МП та їх перехід до УПЦ КП.

Ще раз відзначаємо та наголошуємо – парафіяни не захоплювали свої храми, а разом з ними, відповідно до чинного законодавства України, перейшли в юрисдикцію Київського Патріархату. Храми як належали, так і належать громадам, які моляться в них так само, як робили це і рік, і два, і три тому, однак вже на рідній та зрозумілій для себе українській мові та поминають справжнього українського Патріарха.

Жодних погроз щодо фізичної розправи, залякування та переслідування парафіян (про що йдеться у згаданій "Заяві") з боку нашої єпархії не було і немає. 

Рівненська єпархія УПЦ КП і надалі відкрита до конструктивної співпраці, діалогу та дій задля утворення в Україні Помісної Православної Церкви.

Прес-служба Рівненської єпархії