joomla


«Чому ж ти бачиш скалку в оці брата твого, а колоди, що є в оці твоєму, не відчуваєш?» (Мф. 7,3)

19 листопада на офіційному сайті УПЦ МП, а також на сайті Рівненської єпархії УПЦ МП, з’явилися відверто неправдиві повідомлення: «Розкольники на Рівненщині продовжують насильницькі дії проти православних вірян» та «По плодах їх пізнаєте їх…», в яких представники Московського патріархату звинувачують Київський патріархат у недотриманні 4-го пункту «Меморандуму про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву», що стало ніби-то мотивацією для митрополита Варфоломія відкликати свій підпис під Меморандумом.

У своїй заяві ми вже повідомляли про те, що підписанти Меморандуму від Рівненської єпархії УПЦ МП, після візиту до Києва відкличуть свої підписи. Також ми припускали, що всі провини за це знову будуть перекладені на нас.

Тому і недивно, що після «розмови у Києві» митрополити один за одним відкликають свої підписи, при цьому знову цинічно звинувачують у всьому Київський патріархат.

Про їх очевидну неправду свідчить хоча би той факт, що навіть дати цих повідомлень не співпадають одна з одною: на сайті УПЦ МП пишуть про 15 листопада (цю дату також згадує у своїй «Заяві» митрополит Варфоломій ), в той час як на сайті Рівненської єпархії значиться 16 листопада!!! Що ж тут скажеш? Хіба що: «Якщо Бог хоче покарати – то розум відбирає…».

Тому офіційно заявляємо, що ніяких провокацій, якими б ми порушили 4-пункт Меморандуму, з боку Рівненської єпархії УПЦ КП ні 15, ні 16 листопада не було і по сьогоднішній день немає. Мало того, значною мірою саме завдяки посередницькій участі благочинного парафій Дубенського району прот. Ігора Загребельного та духовенства Рівненської єпархії УПЦ КП, 16 листопада у с. Птича Дубенського району вдалося уникнути розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Це можуть підтвердити як прихильники Київського так і Московського патріархатів.

Ще раз нагадуємо духовенству УПЦ МП, яке вчергове обмануло суспільство, що батьком неправди є диявол. (Ін. 8, 44). А всякий, хто обирає неправду, стає його слугою…

Однак, пам’ятаючи слова Спасителя «Не судіть, щоб і вас не судили; бо яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється і вам» (Мф. 7, 1-2), ми віддаємо Богові визначення вини кожного у всьому цьому, бо тільки Він один є Нелицемірний Суддя. Проте, кожен має пам’ятати, що за всі свої неправдиві слова і вчинки він особисто дасть відповідь перед Богом.

Прес-служба Рівненської єпархії